Home » powikania cukrzycy 2 » Cukrzyca a jama ustna
powikania cukrzycy 2

Cukrzyca a jama ustna

rawidłowa higiena jamy ustnej jest elementem zdrowego trybu życia. Niewłaściwa higiena jamy ustnej może prowadzić do szeregu poważnych problemów oraz powikłań. U pacjenta chorego na cukrzycę ten problem jest bardziej złożony. Jakie powikłania może powodować cukrzyca w obrębie jamy ustnej?

Eksperci twierdzą, że pierwsze objawy cukrzycy mogą pojawiać się właśnie w obrębie jamy ustnej. Lekarz dentysta ma więc ważny udział we wczesnym zdiagnozowaniu choroby. Jednym z powikłań cukrzycy jest kserostomia, na którą cierpi 40 proc. cukrzyków. Charakterystyczną cechą kserotomii jest suchość śluzówki jamy ustnej. Symptom ten jest bardzo często lekceważony. Niestety, nieleczona kserostomia prowadzi do kolejnych problemów. Pacjent mierzy się z trudnościami z żuciem, przełykaniem i mówieniem oraz zmianami w odczuwaniu smaku. Kąciki ust chorego pękają, oddech staje się nieświeży, a sen przerywany jest przez ciągłe uczucie pragnienia. Co więcej, dochodzi podrażnienie dziąseł, zwiększone ryzyko próchnicy i erozji zębów. Kserostomia jest następstwem chorób ogólnoustrojowych oraz przewlekłych min. cukrzycy.

Linia nawilżająca BioXtra – ulga dla chorych na kserostomię

BioXtra to linia profesjonalnych produktów do stosowania w obrębie jamy ustnej, które zostały opracowane specjalnie w celu łagodzenia suchości błon śluzowych oraz regulacji mikrośrodowiska jamy ustnej. Produkty marki BioXtra stanowią uzupełnienie naturalnych czynników ochronnych i nawilżających występujących w ślinie, które są niezbędne do utrzymania zdrowia i komfortu w jamie ustnej. Wyróżniamy żel BioXtra w formie sprayu do ust. Jest to preparat, który powinien być stosowany przez chorych kilka razy dziennie. Żel ma działanie kojące, dodatkowo zmniejsza dyskomfort w jamie ustnej oraz, co najważniejsze, skutecznie nawilża. Ponadto eliminuje ryzyko wystąpienia próchnicy, co więcej, zapewnia świeży oddech i komfort dziąseł. Opakowanie oraz sposób aplikacji preparatu zostały opracowane tak, by chorzy mogli sięgać po niego w każdej sytuacji. W warunkach domowych, pacjenci mogą sięgnąć także po żel do jamy ustnej BioXtra, który zawiera substancje o silnym działaniu nawilżającym.

BioXtra to wyroby medyczne klasy IIa.

Powyższe preparaty znajdziesz m.in. w tych aptekach: Skleporto, e-drogeria, Lekosfera, Vitasfera, Farmana, aptekao.pl.

 


 
Dystrybutor: IB Trading
01-355 Warszawa
+48 660 639 650
[email protected]
Next article